Březen 2012

Miss hasička 2012

30. března 2012 v 18:02 | Ivana Suchánková |  Ostatní

Misshasička 2012Předposlední lednové úterý roku 2012 se neslo ve znamení slavnostního vyhlášení třetího ročníku novodobé a zcela unikátní soutěže Miss Hasička České republiky 2012. Tato soutěž je určena pro dobrovolné i profesionální hasičky ve věku 17ti až 30ti let, které jsou členkami v některé zastřešující hasičské organizaci. Mezi tyto organizace patří Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Česká asociace hasičských důstojníků, Profesní komora požární ochrany, Asociace velitelů HZS podniků apod. Dobrovolné hasičky musí mít toto členství platné minimálně 12 měsíců, profesionální hasičky musí být držitelkami průkazu HZS ČR.

Letošní ročník soutěže má zbrusu novou koncepci a je obohacen o dvě atraktivní novinky. První z nich je rozšíření soutěže i za hranice České republiky, neboť do letošním ročníku soutěže se mohou přihlásit a soutěžit i dívky ze Slovenské republiky. Druhou netradiční inovací je volba nové soutěžní kategorie, a to volba Hasiče roku. Přihlásit se mohou dobrovolní i profesionální hasiči ve věku 21ti až 40ti let, kteří splňují stejné podmínky jako mají jejich ženské soutěžící kolegyně. Cílem organizátorů je prostřednictvím soutěže zvýšit atraktivitu a povědomí o činnostech SDH v obcích a krajích, hasičském sportu a poukázat na rozsáhlou produktivní hasičskou základnu nejen v České republice. Což se jí podle stále více rostoucí obliby proběhlých ročníků u veřejnosti i médií velmi úspěšně daří.
?Rozšíření soutěže o účast dívek ze Slovenska soutěži určitě prospěje a Miss Hasička České a Slovenské republiky nám dá zajisté větší rozhled než ty předchozí dva ročníky,? uvedl při vyhlašování nového soutěžního ročníku organizátor soutěže pan Ing. Luboš Bojanovský.

Dívky se mohou přihlásit prostřednictvím zaslání přihlášky, uveřejněné na stránkách soutěže, a to nejpozději do 15. dubna 2012, kdy bude registrace všech přihlášek ukončena. Poté bude následovat základní kolo soutěže, kdy zástupci pořadatele soutěže vyberou celkem 40 postupujících do dalšího kola. Výběr probíhá na základě zaslaných přihlášek a fotografií, přičemž pořadatel má vyhrazeno právo na výběr postupujících dle vlastního uvážení. Vyrozumění o postupu bude vybraným soutěžícím oznámeno e-mailem nejpozději do 23. dubna 2012.

Castingové kolo soutěže se uskuteční dne 5. května 2012 v Praze, kde odborná porota ze zúčastněných dívek zvolí 20 - 30 semifinalistek, které budou o svém postupu informovány ihned po skončení konkurzu. Proti rozhodnutí poroty se nelze odvolat. Během castingu dívky absolvují několik disciplín, konkrétně krátké představení každé soutěžící a následný pohovor s porotou, rovněž nebude chybět ani promenáda v plavkách. Po závěrečném vyhlášení výsledků proběhne focení všech semifinalistek v profesionálním fotoateliéru, jejich fotografie pak budou umístěny na webových stránkách a FB soutěže, kde od 1. června do 30. srpna 2012 proběhne semifinálové veřejné hlasování, a to prostřednictvím SMS hlasů, na jehož základě bude vybráno 12 finalistek soutěže Miss Hasička České republiky 2012.


Nejúspěšnější dvanáctka finalistek se od 7. do 9. října 2012 zúčastní přípravného
soustředění v Říčanech u Prahy, kde kromě nácviků choreografie pro finálový večer absolvují i hodiny rétoriky, mediální komunikace, pohybové kultury ale i workshopy s profesionálními vizážisty, kadeřníky, stylisty i módními návrháři. Po náročném programu budou moci dívky využít možnosti odpočinku a relaxace v hotelovém wellness centru.

Finálový galavečer soutěže se koná v sobotu 20. října 2012 v v Congress Hall prestižního hotelu TOP hotelu Praha, kde bude zvolena nejkrásnější hasička České republiky pro rok 2012, 1. vicemiss Hasička ČR 2012 a 2. vicemiss Hasička ČR 2012, Miss Sympatie Hasička ČR 2012, Miss Publikum Hasička ČR 2012 a Miss Facebook Hasička ČR 2012.

Na nejúspěšnější a nejkrásnější finalistky letošního ročníku soutěže čeká opět jedna velmi příjemná povinnost, a to nafocení exkluzivního kalendáře MISS HASIČKA 2013. Focení se uskuteční v listopadu letošního roku a veřejnosti bude tento exkluzivní kalendář oficiálně představen během slavnostního křtu v lednu roku 2013.

Každým rokem se snaží soutěž Miss Hasička ČR podporovat a pomáhat tam, kde je třeba. V roce 2011 věnovala Dětskému centru ve Strakonicích vybavení v celkové hodnotě 110.000,- Kč, v roce 2012 se zaměřila i na individuální pomoc, kdy 24letému Janovi Novotnému, který si po nešťastném skoku do vody vážně poranil míchu a ochrnul, zakoupila mechanický invalidní vozík v ceně 82.335,- Kč.MISS Hasička ČR 2011