Červenec 2012

Noční soutěž ve Vysokově 30.6.2012

2. července 2012 v 18:36 | Ivana Suchánková |  Soutěže 2012

Místo: Vysokov

Dne: 30. 6. 2012

Čas: 22:00

........................................................................................................

Tato soutěž se konala u příležitosti 130. výročí založení hasičského sboru ve Vysokově. Soutěž probíhala na louce u Myslivce a před samotnou soutěží všechny soutěžící, ale i místní obyvatele uvítal velkolepý ohňostroj. Soutěžit se dalo ve dvou kategoriích a to: 1) silné hadice 2) úzké hadice, upravené stroje. Této soutěže se do soutěže mužů do 1) kategorie přihlásilo 6 družstev a do 2) kategorie 8 družstev. Dále se také přihlásily 4 družstva do 1) kategorie a 1 družstvo do kategorie 2). Terče byly sklopné, takže nástřiky byly často velice rychlé. Celá soutěž velice rychle ubíhala a zábava byla v plném proudu.

V první kategorii u mužů zvítězilo družstvo Sněžného a to s časem 22:37. Druhé místo obsadili muži z Bukovic s časem 22:79. Třetí místo obsadili muži se Stolína s časem 23:35. Čtvrté místo patřilo Velké Jesenici A. Družstva Vysokova a Velké Jesenice B-Teamu dostali od rozhodčích D.
V druhé mužské kategorii zvítězilo družstvo Lhoty za Červeným Kostelcem a to s časem 18:48. Druhé místo si vybojovali muži z Havlovic s časem 18:73. Třetí místo obsadili muži z Červeného Kostelce, kteří zaběhli svůj útok v čase 20:20. Místo 4. patřilo mužům z Rohovládovy Bělé, který ukončili útok v čase 23:01. Na dalším místě se umístila Velká Jesnice A a to s časem 23:11. Hned za nimi na 6. místě muži z Velké Jesenice B-Teamu a to se svým časem 26:16. Sedmé místo patří mužům ze Sněžného, ti ukončili svůj útok v čase 37:69. Družstvo Žernova dostalo od rozhodčích D.

V první kategorii u žen zvítězily ženy z Bohuslavic s časem 25:39. Druhé místo patřilo domácím ženám z Vysokova, které dokončily svůj útok s časem 26:41. Na 3. místě se umístily ženy z Blažkova s časem 26:86. Čtvrté místo patřilo Lhotě za Červeným Kostelcem s časem 45:38, jen věříme, že jejich zraněná levá proudařka bude v pořádku, přejeme jí brzké uzdravení.
V druhé ženské kategorii se do závodů přihlásily jen ženy ze Sněžného, které ukončily svůj útok s časem 40:26, ale obdržely od rozhodčích D.

SDH Blažkov zde reprezentovaly ženy z Blažkova B. Protože zprvu jich bylo jen 5, bez technického zázemí. Rozhodly se, že požádají SDH Bukovice o vypůjčení veškerého materiálu. Bukovičtí muži souhlasili a za to jsme jim velice vděčni. I díky jejich zásluze jsme se mohly zúčastnit. Vyrazily jsme do Vysokova vybaveny svými helmami, a na místě jsme se seznamovaly s jejich vybavením. Chvílemi se dala pozorovat velká panika z toho, že vybavení není jako to naše. Ale nakonec se na soutěži objevili další členové sboru, takže bylo ženské družstvo kompletní.

ženy Blažkov

Koš: Michaela Maixnerová
Savice: Nikola Ješinová
Strojnice: Jana Suchánková
Hadice B: Marcela Ješinová
Rozdělovač: Štěpánka Bartošová
Pravý proud: Adéla Ješinová
Levý proud: Ivana Suchánková


soutěž Vršovka 23. 6. 2012

2. července 2012 v 16:40 | Ivana Suchánková |  Soutěže 2012

Místo: Vršovka

Den: 23. 6. 2012

Čas: 10:00

.........................................................................................................................

Krásné letní počasí provázelo hasiče při poslední jarní části Náchodské hasičské Primátor ligy. Soutěže se zúčastnilo 16 mužských družstev a 10 ženských družstev. Mimo ligovu soutěž zaběhla svůj útok družstva mužů z Bohuslavic, kteří dokončili svůj útok s časem 31:95 a déle také muži ze Spů, kteří svůj útok dokončili, ale s největší provděpodobností dostali D, jejich čas dokončení útoku je mi neznámý. První místo v obou kategorií ovládla suveréně družtva z Kramolny NTC. Muži zvítězili s časem 26:91. Ženy zvítězily se svým časem 28:17. Za muže z Kramolny se umístili na 2. místě mužské družstvo z Vršovky A, které zaběhlo čas 29:26. Na místě třetím se umístili muži z Ohnišova s časem 29:46. Čtvrté místo obsadilo družstvo mužů z Bukovic a to s časem 29:53. V katerogii žen se na 2. místě umístily ženy z Nového Hrádku s časem 28:98. Třetí místo obsadily domácí ženy z Vršovky a to s časem 32:93. Těsně za nimi se umístily ženy z Nového Hrádku NOVA s časem 33:73.

Družstvo mužů z Blažkova se umístilo na místě 9. s časem 33:67. Ženy z Blažkova A se umístily na 8. místě s časem 38:59. Ženy z Blažkova B se umístily na místě 5. se svým časem 34:68.

Muži

Koš: Tomáš Suchánek
Savice: Radomír Bartoš
Stroj: Jaroslav Pluhař
Hadice B: Martin Ješina
Rozdělovač: Josef Petera
Pravý poud: Jan Vacek - SDH Bukovice
Levý proud: Petr Hofman
............................................................................

Blažkov A

Koš: Martina Peterová
Savice: Andrea Ryšavá
Strojnice: Diana Peterová
Hadice B: Vlasta Hrubá
Rozdělovač: Štěpánka Bartošová
Pravý proud: Marcela Ješinová
Levý proud: Jitka Hofmanová
................................................................................

Blažkov B

Koš: Michaela Maixnerová
Savice: Nikola Ješinová
Strojnice: Jana Suchánková
Hadice B: Klára Kreclová
Rozdělovač: Iva Kreclová
Pravý proud: Adéla Ješinová
Levý proud: Ivana Suchánková

soutěž Blažkov 16. 6. 2012

2. července 2012 v 16:09 | Ivana Suchánková |  Soutěže 2012

Místo: Blažkov

Den: 16. 6. 2012

Čas: 10:00

.........................................................................................................

Již 9. řočník soutěže o Blažkovský pohár se konal dne 16. června a to na blažkovské louce u sv. Jana. Kde se už od čtvrka vše připravovalo na sobotní soutěž. Vše se povedlo připravit a tak po 10 hodině mohla celá soutěž začít.Blažkovské soutěže se zúčastnilo 24 družstev. Z toho 13 mužských a 11 ženských. V Blažkově bylo opět velice parné počasí, což bylo chvílemi i o zdraví. Nejlepší by se v tomto vedru schovat někde u vody nebo pod strom do stínu. V mužské kategorii se na pořadí na prvních 3 místech nic nezměnilo. První místo vybojovalo družstvo Ohnišova s časem 26:86. Druhé místo obsadili muži z Kramolny NTC se svým časem 27:39 a na místě třetím s časem 27:81 umístili muži z Nového Hrádku. Čtvrté místo obsadili muži z Černčic s časme 28:66. V ženské kategorii zvítězily ženy z Nového Hrádku NOVA s časem 27:24. Na druhém místě se umístily ženy z Kramolny NTC s časem 28:18. Třetí místo si vybojovaly ženy z Bohuslavic s časem 30:16. Za nimi se na 4. místě umístily ženy z Černčic s časem 30:58.

Mimo pořadí Náchodské hasičské Primátor ligy zaběhly na naší soutěži svůj útok družstva ze Sněžného. Muži ze Sněžného se předvedli se suveréním časem 26:28. Sněženky dokončily svůj útok v s časem 34:07

Pro náš sbor nedopadla domácí soutěž podle těch nejlepších představ. Muži se umístili s časem 33:41 na 7. místě. Ženy z družstva A se umístily také na 7. místě a to s časem 39:62. Ženy z družstva B se umístily na místě 9. s časem 44:62

Po ligové soutěži probíhala volná zábava s hudbou (pod vedením Dj Bóni) do pozdní noci, kdo neodolal a zůstal, se mohl těšit na projekci fotbalového utkání Česko:Polsko, které pro nás bylo úspěšné. I tento rok, tak blažkovská soutěž nebyla jen ligovou soutěží, které za pár hodin skončí všechno se sbalí a půjde se domů, zábava nejen pro hasiče, ale také pro všechny občany, kteří k nám zavítali.

Ještě bychom chtěli poděkovat sponzorům naší soutěže, kteří nám umožnili, aby si mohly družstva odnést mimo diplomu a poháru také nějaké věcné ceny.

Muži

Koš: Tomáš Suchánek
Savice: Radomír Bartoš
Stroj: Jaroslav Pluhař
Hadice B: Michal Suchánek
Rozdělovač: Josef Petera
Pravý poud: Vladimír Jelen - SDH Ohnišov
Levý proud: Petr Hofman
.................................................................

Blažkov A

Koš: Martina Peterová
Savice: Andrea Ryšavá
Strojnice: Diana Peterová
Hadice B: Vlasta Hrubá
Rozdělovač: Štěpánka Bartošová
Pravý proud: Marcela Ješinová
Levý proud: Jitka Hofmanová
.............................................................................

Blažkov B

Koš: Michaela Maixnerová
Savice: Nikola Ješinová
Strojnice: Jana Suchánková
Hadice B: Klára Kreclová
Rozdělovač: Iva Kreclová
Pravý proud: Adéla Ješinová
Levý proud: Ivana Suchánková


soutěž Velká Jesenice 26. 5. 2012

2. července 2012 v 13:57 | Ivana Suchánková |  Soutěže 2012

Místo: Velká Jesenice

Den: 26. 5. 2012

Čas: 10:00

..............................................................................................................

Druhá soutěž Náchodské hasičské Primátor ligy se uskutečnila jako tradičně dne 26. 5. na fotbalovém hřišti ve Velké Jesenici. Počasí fanouškům hasičského sportu přálo, a tak jsme se všichni mohli těšit z krásného slunečného počasí. V kategorii muži se na start postavilo 15 družstev a z toho 3 družstva domácí. Družstvo Velké Jesenice B-Team celou soutěž zahájilo, ve středu startovního pole bylo pro domácí fanoušky družstvo Velké Jesenice VIP a jako tečka na závěr se nám předvedli Dědci z Velké Jesenice. V kategorii žen, na se na start postavilo 10 družstev, domácí družstvo bohužel žádné. Jako první tak předvedla svůj útok ženy z Vršovky. Útoky, žen pak zakončilo družstvo Nového Hrádku. Tím však všechny útoky nezkončili. Pro zpestření soutěže, se předvedli nové naděje hasičského sportu z Velké Jesenice. Dráha byla zkrácena, a tak mohly mladí hasiči pod vedením Marcela Šitiny započít svůj útok. Aby se nemusela přesouvat káď s vodou, pomohl mládeži se spojem (pro ně dlouhých) savic Petr Jiránek také ze sboru Velké Jesenice. Pro obecenstvo to byla velice zajímavá podívaná, proto věříme, že se výchova těchto mladých talentů nezanedbá a liga tak bude mít své další následovatele. Celková účast domácích fanoušků tak i díky mladým nadějím stoupla a byla zde vidět velká podpora domácích družstev.

Výsledky soutěže nebyly nijak překvapující. Družstvo mužů z Ohnišova předvedlo svůj skvělý výkon 26:85 a umístili se tak na 1. místě. Za nimi se umístilo družstvo Kramolny NTC s časem 27:74. Třetí místo patřilo Novému Hrádku s časem 31:27. Dobrý útok předvedl domácí tým Velké Jesenice VIP a s časem 32:15 se umístili na 4. "bramborovém" místě. V kategorii žen se na 1. místě umístily ženy z Nového Hrádku NOVA s časem 27:27. Na druhém místě se umístily ženy z Kramolny NTC s časem 27:85. Jako další se na 2. místě umístily ženy z Nového Hrádku se svým časem 30:39. Čtvrté místo obsadily ženy z Černčič s časem 31:83.

Pro blažkovský sbor soutěž neskončila nijak šťastně. Naši muži se s časem 35:70 umístili na 8. místě. Ženy z družstva A se umístily s časem 37:28 na místě 9. Ženy z družstva B se umístily na 10. místě s časem 52:06.


Muži

Koš: Tomáš Suchánek
Savice: Radomír Bartoš
Stroj: Jaroslav Pluhař
Hadice B: Michal Suchánek
Rozdělovač: Josef Petera
Pravý poud: Martin Ješina
Levý proud: Vladimír Jelen - SDH Ohnišov

...................................................................................

Blažkov A

Koš: Martina Peterová
Savice: Andrea Ryšavá
Strojnice: Diana Peterová
Hadice B: Vlasta Hrubá
Rozdělovač: Štěpánka Bartošová
Pravý proud: Marcela Ješinová
Levý proud: Jitka Hofmanová
..............................................................

Blažkov B

Koš: Michaela Maixnerová
Savice: Nikola Ješinová
Strojnice: Jana Suchánková
Hadice B: Klára Kreclová
Rozdělovač: Iva Kreclová
Pravý proud: Marcela Ješinová
Levý proud: Ivana Suchánková