Srpen 2015

Bukovický zadek

18. srpna 2015 v 18:09 | Ivana Suchánková |  Soutěže 2015

Bukovický zadek

Začátek: 16:00

Dne: 1. 8. 2015


Hasičky z Blažkova se zúčastnili soutěže v Bukovici o nejlepší zadek. Soutěž probíhala podle pravidel požárního sportu, ale jak lze tušit neúčastnilo se ho celé družstvo, ale pouze zadek - to znamená košařka, spojařka a strojnice. Čas se měřil od výběhu družstva ze startovní čáry až po výstřik z první hadice B.


Za Blažkovský sbor se zúčastnily obě družstva žen. Na start se tak postavily:

Blažkov A: Diana Peterová (strojnice), Andrea Ryšavá (spojařka), Martina Peterová (košařka)

Blažkov B: Jana Suchánková (strojnice), Nikola Ješinová (spojařka), Michaela Maixnerová (košařka)


V kategorii žen, bohužel byly naše ženy osamoceny. Proto se konal souboj o to jaké blažkovské družstvo má lepší zadek. Každé družstvo převedlo dva pokusy, ze kterých se počítal ten lepší. Ženy z družstva A dosáhly časů: 13,05 a 12,93. Ženy z družstva B předvedly svůj výkon za časy: 15.82 a 13,43. Tím bylo jednoznačně o pořadí rozhodnuto. Na prvním místě se umístily ženy z Blažkova A, druhé místo obsadily ženy z Blažkova B. Nikdo nemusel být smutný z toho, že nedorazily jiné konkurentky, takto si totiž ženy zajistily jistou výhru a to v podobě nového koše, savicového materiálu a dalších cen.


Oslavy 130. let SDH Mezilesí

18. srpna 2015 v 18:03 | Ivana Suchánková |  okrsek Mezilesí

Oslavy 130. let SDH Mezilesí

Dne: 20. června 2015


Sbor dobrovolných hasičů Blažkov se zúčastnil oslav u příležitosti 130. let sousedního sboru z Mezilesí. Počasí jim zprvu moc nepřálo a tak se slavnostní průvod o něco opozdil oproti plánovanému programu. Průvod vycházel od hasičské nádrže ve spodní části obce směrem k hasičské zbrojnici, cestou se průvod zastavil u pomníku padlých, kde byly položeny věnce. Po příchodu následovalo uvítání hostů a slavnostní projevy. Za náš sbor se slavnostního průvodu zúčastnili: Martin Ješina, Radomír Bartoš, Michal Suchánek, Jaroslav Pluhař, Ivana a Jana Suchánkovy.

Společná fotografie Slavoňovských a Blažkovských hasičůV pestrém programu oslav byla zařazena i ukázka Blažkovských hasičů. Tu provedli bratři Martin Ješina, Radomír Bartoš, Michal Suchánek, Jaroslav Pluhař, Tomáš Suchánek a Josef Petera s naší koněspřežnou stříkačkou. Ukázka se konala u hasičské nádrže na návsi, kde po zaznění hasičské sirény ohlašující požár začalo představení pro diváky. Stříkačka, byla tažena od místní kapličky, jak jinak než lidským pohonem. Celá ukázka proběhla i v dobovém oblečení a byla protkána i komediálními prvky. Po natažení vedení a prvních výstřicích, proběhlo střídání sil u stříkačky. Síly byly náhodně vybrány z okolních diváků a tak si i ti mohli ověřit, že hasit nebylo za dřívějších dob nic snadného. Konec ukázky se rázem proměnil v zapojení diváků, zájemci si mohli vyzkoušet jak pumpování, tak i stříkání.

Odpoledního programu se zúčastnila i většina ostatních členů sboru. Všichni si tak mohli užít i večerní taneční zábavu pod taktovkou skupiny Hektor.